Bilgi Kaynağı


 
Editörden: Godiva kahve ile bir French Press denemesi..


Godiva kısmen bir Türk markası, dünyadaki en önemli kahve satıcılarından da birisi. Kahveleri Avrupa'dan çok ABD'de bulunmakta ise de artık Akmerkez'de açılan Godiva'da da var.
Uzun süredir hep aynı aromatik kahveleri üreten firma yeni çeşitler çıkartmaya başladı. Ben de bunlardan Caramel (Karamel)'i denedim:
Godivanın kahve çekilme kalınlığına bakarsanız oldukça iri çekildiklerini görürsünüz. Bu nedenle French Press (Plunger pot) için uygundurlar.
Önce 2 tepeleme tatlı kaşığı dolu Karamel aromalı kahveyi French Press'e koydum (Kahve miktarını ağız tadınıza göre ayarlayabilirsiniz). Daha sonra kaynattığım suyu biraz beklettikten sonra (ısısını 80 derece civarına getirmek için) french press'in için ekledim. Tabii bu sırada piston yukarda olacak. Üç dakika sonra pistonu itttim ve kahve hazır oldu.İzlenimlerim şöyle: Karamel tadı bana çok tatlı geldiği için kahvem de beklediğim gibi bana göre fazla yoğun aromalı idi. Ama karamel tadını sevenler bayılacaklar. İşin hoş yanı, aroma kahvenin kendi lezzetini aşırı bastırmamış ve içerken de ağızdan hemen kaybolmuyor. Uzun süre hem kahve, hem de aromayı ağzınızda hissediyorsunuz. Ayrıca çok sulu değil, koyu görünümlü bir kahve oldu.
Dediğim gibi Karamel favori aromam değil ama yine de çok başarılı idi.

Notlar:
Estetik: 9/10 (Kahve poşeti)
Teknoloji: 8/10
Kullanım kolaylığı: 8.5/10
Fiyat/Etkinlik: 7/10
Aroma: 8/10
Son ürün: 9/10
   


 


SocialDoctors İçerisinde Paylaş