Bilgi Kaynağı


 
Editörden: WMF'den hoş bir kahve makinesi..


2 yıl önce yurtdışında bir toplantıya gittiğimde şans eseri gördüğüm alet çok hoşuma gitti ve ısmarlayıp getirttirdim. Öncelikle söylemeliyim ki estetiği hoş. Beyaz ya da siyah 2 ana renk var. Beyaz renkte de yeşil, sarı vb. bordürlerle çeşitlemeye gitmişler.
Uyarmam gereken temel konu, bunlar Amerikalıların single serve dedikleri 1-2 kişilik kahve yapan ve genellikle tek çeşit kahve yapan makinelerden.
-Kahve podu-


Bu alet sadece kahve podları ile çalışmakta. Bu podlardan eskiden Türkiye'de yokken artık bulmak mümkün. Tek sorun değişik podlardan sadece hafif yumuşak olanları ile çalışıyor. Örneğin Migros'larda bulunan ve sıkı paketlenmiş Illy podları bu makine için uygun değil. Suyun basıncı bu kadar sıkı paketlenmiş podlara yetmiyor. Senseo podlar uygun.


Aleti fişe taktıktan sonra üst arkasındaki kapağı açıp çizgiye kadar soğuk suyu koyuyorsunuz. Sonra ön tarafta yer alan disk şeklindeki pod yuvasını çıkartıp, içine podu yerleştirip, kapağı kapatıp, öndeki çalıştırma düğmesine basıyorsunuz; tabii yuvaya bardağı koyarak. Ürün filtre kahve ayarında.Sorun var mı?

Bardakların makineye özel olması bir sorun gibi gözükse de, geçen yıl Antalya Porland mağazalarında aynılarından aldım.  

Fiyat 100 Euro. Türkiye'de henüz görmedim.

Notlar:
Estetik: 8.5/10
Teknoloji: 8/10
Kullanım kolaylığı: 8.5/10
Fiyat/Etkinlik: 7.5/10
Son ürün: 7/10
 


 


SocialDoctors İçerisinde Paylaş